ФАМИЛИЈАРНИ ПАКЕТИ

Заштедете време за готвење а добијте квалитетна домашна храна. Бидете повеќе со вашата фамилија

Минимална нарачка за достава е 600 ДЕН.
Достава 130 денари

НАРАЧКИ ЗА ДОСТАВА И ПОДИГНИ САМ СЕ ПРИМААТ:
Пон-Пет (09ч до 16:30ч), Сабота (10ч до 14:30ч).
Времето за достава е 60мин.од моментот на нарачката.
Во Недела не работиме.Не вршиме достава во Илинден, Петровец, Катланово и Сарај
Во моментов активни наши локации се:
Капиштец 078 270 489
Буњаковец 078 391 173

ПРЕПОРАКА ОД ШЕФ ЛЕО

Ливадски Мед
100% природен
Домашен природен ливадски мед во поддршка на вашиот избор за здрава храна. LL Gourmet Honey е спој од природното
богатство и вкус од цветните ливади во село Руѓинце под
падините на планината Козјак!
Спојот на витамини, минерали и ензими ќе биде одличен
пријател за вашите слатки утра, исполнети со енергија и здравје!
🍯

 

650 ден
Шарска плескавица
(парче 120-140гр)

Состојки: Говедско месо, пилешко месо, пченично брашно, мешани зачини, сол, бибер, млечен кашкавал

Алергени: Глутен, траги од целер,млечни продукти

98 ден
Ослич во пченкарно
(500гр)

Состојки: Ослич, пченкарно брашно, сол, масло
Алергени: Глутен, траги од целер,риба

263 ден
Пилешки во Кари сос
(100гр)

Павлака за готвење (вода, растителна маст, млеко, модифициран пченкарен скроб), пилешки стек, путер, сончогледово масло, кари, мешани зачини, бибер и сол.

61 ден
Лазања
(200гр)

СОСТОЈКИ: Кори за лазањи (брашно од дурум пченица, вода), јунешко месо, кашкавал, доматно пире, млеко, путер, сончогледово масло, сол, мешани зачини, бибер.

125 ден
Сарма
(500гр)

Состојки: Зелка, говедско месо, кромид, морков, сончогледово масло, црвен пипер, буковец, лук, сол, мешан зачин, ловоров лист, бибер.

Алергени: целер

240 ден
Скараџиски колбас
(60-80гр)

Состојки: Свинско месо, јунешко месо, пилешко месо, животинска маст, скроб, мешани зачини сол, конзерванси.
Алергени: Глутен, траги од целер

56 ден
Тавче гравче
(100гр)

Состојки: Грав, сончогледово масло, кромид, црвен пипер, мешани зачини, сол, бибер
Алергени: Целер

28 ден
Шопска салата
(порција 450 гр)

Состојки: Краставица, домат, сирење, маслинка, магдонос
Алергени: Млечни продукти

125 ден

САЛАТИ

Витаминска салата
(порција 400 гр)

Состојки: Зелка, морков, цвекло, марула, маслинка.

95 ден
Здрава салата
(порција 250 гр)

Состојки: Ајзберг, марула, цвекло, црвена зелка, тиквици, морков, пченка, домат, сончоглед, магдонос.

119 ден
ЛЛ Гурмет салата
(порција 250 гр)

Состојки: Ајзберг, марула, рукола, морков, домат, тиквица
Алергени: траги од целер

119 ден
Цезар салата без пилешко
(порција 250 гр)

Состојки: Ајзберг, марула, шери домат, кубети, пармезан
Алергени: целер, глутен, млечни продукти

119 ден
Шопска салата
(порција 450 гр)

Состојки: Краставица, домат, сирење, маслинка, магдонос
Алергени: Млечни продукти

125 ден

ЧОРБИ

Пилешка чорба
(350мл)

Состојки: Пилешко месо, морков, целер, компир, пашканат, сенф, магдонос, ловоров лист, сол, мешан зачин, копар, бибер
Алергени: целер, сенф, (може да содржи траги од глутен)

95 ден
Телешка чорба
(350мл)

Состојки: Јунешко месо, морков, компир, целер, пашканат, сенф, магдонос, ловоров лист, сол, мешан зачин, копар, бибер
Алергени: целер, сенф, (може да содржи траги од глутен)

115 ден

ГОТВЕНИ ЈАДЕЊА

Тавче гравче
(100гр)

Состојки: Грав, сончогледово масло, кромид, црвен пипер, мешани зачини, сол, бибер
Алергени: Целер

28 ден
Ориз
(100гр)

Состојки: Ориз, сончогледово масло, кромид, морков, мешани зачини, сол.
Алергени: Целер

24 ден
Компир со зачини
(100гр)

Состојки: Компир, сончогледово масло, буковец, мешани зачини, сол, бибер
Алергени: Целер

25 ден
Лазања
(200гр)

СОСТОЈКИ: Кори за лазањи (брашно од дурум пченица, вода), јунешко месо, кашкавал, доматно пире, млеко, путер, сончогледово масло, сол, мешани зачини, бибер.

125 ден
Зеленчук на скара
со печурки (100гр)

Состојки: Печурки шампињони свежи, тиквица, морков, пиперка, сончогледово масло, путер, мешани зачини, сол, бибер, куркума.
Алергени: Целер, печурки, куркума

44 ден
Пилешки во Кари сос
(100гр)

Павлака за готвење (вода, растителна маст, млеко, модифициран пченкарен скроб), пилешки стек, путер, сончогледово масло, кари, мешани зачини, бибер и сол.

61 ден
Сарма
(500гр)

Состојки: Зелка, говедско месо, кромид, морков, сончогледово масло, црвен пипер, буковец, лук, сол, мешан зачин, ловоров лист, бибер.

Алергени: целер

240 ден
Веге лазања со спанаќ (200гр)

Состав: лазања, кравјо сирење, путер, млеко, спанаќ, кравји кашкавал, кромид, лук, морско оревче, зејтин,зачини

110 ден

МЕСО И РИБА

Ослич во пченкарно
(500гр)

Состојки: Ослич, пченкарно брашно, сол, масло
Алергени: Глутен, траги од целер,риба

263 ден
Крањски колбас
(парче 140-150гр)

Состојки: Свинско месо, јунешко месо, пилешко месо, животинска маст, скроб, мешани зачини сол, конзерванси.
Алергени: Глутен, траги од целер

88 ден
Скараџиски колбас
(60-80гр)

Состојки: Свинско месо, јунешко месо, пилешко месо, животинска маст, скроб, мешани зачини сол, конзерванси.
Алергени: Глутен, траги од целер

56 ден
Пилешки стек
(парче 100-120гр)

Состојки: Пилешки стек, сончогледово масло, мешан зачин, сол, бибер.
Алергени:Целер

79 ден
Шарска плескавица
(парче 120-140гр)

Состојки: Говедско месо, пилешко месо, пченично брашно, мешани зачини, сол, бибер, млечен кашкавал

Алергени: Глутен, траги од целер,млечни продукти

98 ден
Јунешки уштипци
Парче (70гр)

Состав: Јунешко месо, чадена сланина, кашкавал,буковец.

50 ден

SUPER FOOD

Ливадски Мед
100% природен
Домашен природен ливадски мед во поддршка на вашиот избор за здрава храна. LL Gourmet Honey е спој од природното
богатство и вкус од цветните ливади во село Руѓинце под
падините на планината Козјак!
Спојот на витамини, минерали и ензими ќе биде одличен
пријател за вашите слатки утра, исполнети со енергија и здравје!
🍯

 

650 ден

Десерти

РУЧЕК ЗА ЕДЕН ЗА САМО 99МКД