Ориз со зеленчук
во кари сос

Состојки: Ориз, кромид, морков, модар домат, тиквички, печурки шампињони, магдонос, павлака за готвење, сончогледово масло, мешан зачин, кари, бибер.

Алергени: Глутен, целер, кари, млечни продукти. Употребливо до датата означена на пакувањето.
ДА СЕ ЧУВА НА ТЕМПЕРАТУРА ДО 5˚С . Производот е пакуван во заштитна атмосфера, подготвен на традиционален начин и без употреба на конзерванси.

Се доставува ладно.

109 ден
Гулаш со таљатели
(500 гр)

СОСТОЈКИ: Јунешко месо, вода, кромид, морков, пиперка, домат, модар патлиџан, пченично брашно, сончогледово масло, сол, мешани зачини (целер), мелен црвен пипер, бибер, тестенини таљатели (брашно од дурум пченица, вода).

Трајноста е постигната со пакување во заштитена атмосфера. Храната е подготвена на традиционален начин и без употреба на конзерванси.

Се доставува ладно.

150 ден
Лазања
(350 гр)

СОСТОЈКИ: Кори за лазањи (брашно од дурум пченица, вода), јунешко месо, кашкавал, доматно пире, млеко, путер, сончогледово масло, сол, мешани зачини, бибер.

Трајноста е постигната со пакување во заштитена атмосфера. Храната е подготвена на традиционален начин и без употреба на конзерванси.

Се доставува ладно.

164 ден
Пилешко во кари сос
со ориз (500 гр)

СОСТОЈКИ: Павлака за готвење (вода, растителна маст, млеко,модифициран пченкарен скроб), пилешки стек, путер, сончогледово масло, кари, ориз, кромид, морков, мешани зачини, сол, бибер.

Трајноста е постигната со пакување во заштитена атмосфера. Храната е подготвена на традиционален начин и без употреба на конзерванси.

Се доставува ладно.

157 ден
Тавче гравче
(400 гр)

СОСТОЈКИ: Грав, вода, кромид, сончогледово масло, црвена пиперка, мешани зачини, сол.

Трајноста е постигната со пакување во заштитена атмосфера. Храната е подготвена на традиционален начин и без употреба на конзерванси.

Се доставува ладно.

99 ден
Фусили
во алфредо сос

Состојки: Алфредо сос (Пилешко месо, кромид, неутрална павлака, крем сирење, пармезан) . Тестенини фусили (дурум пченица), сончогледово масло, мешан зачин, сол, бибер.

Алергени: Целер, глутен, млечни продукти. Употребливо до датата означена на пакувањето.
ДА СЕ ЧУВА НА ТЕМПЕРАТУРА ДО 5˚С . Производот е пакуван во заштитна атмосфера, подготвен на традиционален начин и без употреба на конзерванси.

Се доставува ладно.

109 ден