Витаминска салата
(порција 400 гр)

Состојки: Зелка, морков, цвекло, марула, маслинка.

95 ден
Здрава салата
(порција 250 гр)

Состојки: Ајзберг, марула, цвекло, црвена зелка, тиквици, морков, пченка, домат, сончоглед, магдонос.

119 ден
ЛЛ Гурмет салата
(порција 250 гр)

Состојки: Ајзберг, марула, рукола, морков, домат, тиквица
Алергени: траги од целер

119 ден
Цезар салата без пилешко
(порција 250 гр)

Состојки: Ајзберг, марула, шери домат, кубети, пармезан
Алергени: целер, глутен, млечни продукти

119 ден
Шопска салата
(порција 450 гр)

Состојки: Краставица, домат, сирење, маслинка, магдонос
Алергени: Млечни продукти

125 ден