Пилешка чорба
(350мл)

Состојки: Пилешко месо, морков, целер, компир, пашканат, сенф, магдонос, ловоров лист, сол, мешан зачин, копар, бибер
Алергени: целер, сенф, (може да содржи траги од глутен)

85 ден
Потаж Имунитет
(350мл)

Состојки: Вода, морков, лук, кромид, ѓумбир, цвекло, куркума, бибер, сол.
Алергени: Куркума

ПРОИЗВОДОТ Е ПАСТЕРИЗИРАН И НЕ СОДРЖИ ПРЕХРАНБЕНИ БОИ И КОНЗЕРВАНСИ. Нутритивни вредности: Енергетска вредност на 100гр производ 74KJ, Вкупно масти: 0.1g од кои заситени 0g; јаглехиграти 3.7g од кои шеќери, 1.8g, протеини 0.5g; сол 1.6гр

Употребливо до датата означена на пакувањето. Нето количина: 300g

ДА СЕ ЧУВА НА ТЕМПЕРАТУРА ДО 5˚С

65 ден
Потаж Морков со Ѓумбир
(350мл)

Состојки: Вода, морков, ѓумбир, компир, зелка, тиквица, сол
ПРОИЗВОДОТ Е ПАСТЕРИЗИРАН И НЕ СОДРЖИ АЛЕРГЕНИ, ПРЕХРАНБЕНИ БОИ И КОНЗЕРВАНСИ.

Нутритивни вредности: Енергетска вредност на 100гр производ 81KJ, Вкупно масти: 0.1g од кои заситени 0g; јаглехиграти 4.1g од кои шеќери, 1.7g, протеини 0.5g; сол 0.5гр
Употребливо до датата означена на пакувањето.Нето количина: 300g
ДА СЕ ЧУВА НА ТЕМПЕРАТУРА ДО 5˚С

65 ден
Телешка чорба
(350мл)

Состојки: Јунешко месо, морков, компир, целер, пашканат, сенф, магдонос, ловоров лист, сол, мешан зачин, копар, бибер
Алергени: целер, сенф, (може да содржи траги од глутен)

99 ден