Веге Мусака со тиквици (200 гр)

Состав: Тиквица,Јајце,млеко во прав,кромид,морков,пиперка,модар домат,пелати,масло,вегета,бибер,сол,вода

54 ден
Летна манџа
(100 гр)

Состав: Пиперка,домат,кромид,пелати,масло,сол,шеќер

25 ден
Red Curry зеленчук
(100 гр)

Состојки: Тиквица, морков, печурки, пиперка, сончогледово масло, путер, мешани зачини, сол, бибер, куркума.
Алергени: Целер, печурки, куркума

33 ден
Компир со зачини
(100 гр)

Состојки: Компир, сончогледово масло, буковец, мешани зачини, сол, бибер
Алергени: Целер

17 ден
Ориз
(100 гр)

Состојки: Ориз, сончогледово масло, кромид, морков, мешани зачини, сол.
Алергени: Целер

17 ден
Пилешки во Кари сос
(100 гр)

Павлака за готвење (вода, растителна маст, млеко, модифициран пченкарен скроб), пилешки стек, путер, сончогледово масло, кари, мешани зачини, бибер и сол.

44 ден
Лазања
(200 гр)

СОСТОЈКИ: Кори за лазањи (брашно од дурум пченица, вода), јунешко месо, кашкавал, доматно пире, млеко, путер, сончогледово масло, сол, мешани зачини, бибер.

90 ден
Полнети пиперки
(500гр.)

Состојки: Јунешко месо, пиперка, ориз, кромид, морков, доматно пире, пченично брашно, сончогледово масло, црвен пипер, сол, мешан зачин, бибер.

Алергени: Глутен, целер

125 ден
Сарма парче
(90-100гр.)

Состојки: Зелка, говедско месо, кромид, морков, сончогледово масло, црвен пипер, буковец, лук, сол, мешан зачин, ловоров лист, бибер.

Алергени: целер

30 ден
Тавче гравче
(100 гр)

Состојки: Грав, сончогледово масло, кромид, црвен пипер, мешани зачини, сол, бибер
Алергени: Целер

21 ден